Jak dobierać firmę konsultingową i o co ją pytać:

  1. Należy poprosić o referencje z numerami telefonów, proszę podpytać o doświadczenie w dotacjach na konkretny program
  2. Obsługa MUSI być kompleksowa - tj. napisanie, realizacja i rozliczanie aż do wypłaty ostatniej złotówki dotacji - należy omijać firmy które tylko piszą i nie rozliczają
  3. Ile firma zatrudnia osób - firmy jednoosobowe to ryzyko - właściciel zachoruje czy wyjedzie i pojawia się problem z rozliczeniem dotacji
  4. Obecność przedstawiciela firmy doradczej na Panelu Ekspertów(jeśli dotyczy) obowiązkowa
  5. Im mniej kasy z góry firma chce to tym lepiej
  6. Należy podpytać o skuteczność. Wysoka skuteczność (98% itp.) nie jest zbyt wiarygodna. Z drugiej strony jak przechodzi 20% wniosków to też niezbyt dobrze.
  7. Lokalizacja – im firma bliżej tym lepiej. Napisanie projektu na odległość jest trudne, a 2-3 lata rozliczania projektu w sposób zdalny bywa czasem udręką.


Najważniejsza sprawa: NAJLEPSZE ŹRÓDŁO INFORMACJI o dobrej firmie to POLECENIA FIRM ZNAJOMYCH, BANKÓW itp. ktoś znajomy dostał dotacje - zadzwońcie i podpytajcie kto pisał itp. zadzwonić można nawet do firmy sobie nieznanej i pogratulować oraz podpytać kto im pisał BRANIE NIEZNANEJ SOBIE FIRMY Z "INTERNETÓW" to ruletka....

Niniejsza informacja została opublikowana, ponieważ w ostatnim tygodniu kilkunastu firmom odmówiliśmy pomocy (z bardzo różnych przyczyn) przy dotacjach.

Zobacz również:
Ogłoszono nabór projektów dla podkarpackich firm w ramach działania "Wsparcie rozwoju i konkurencyjności MŚP w formie dotacji"
Nabór na dotacje na ROBOTYZACJĘ I AUTOMATYZACJĘ w ramach programu Polska Wschodnia 2021-2027
KREDYT EKOLOGICZNY - OGŁOSZONO NABÓR
Kryteria oceny dotacji na ROBOTYZACJĘ I AUTOMATYZACJĘ w ramach Polski Wschodniej
Dotacje do udziału w targach - składanie do 30.11.2023

Napisz wiadomość

Napisz wiadomość - otrzymasz rzetelną informację zwrotną dotyczącą szans dotacyjnych na planowaną inwestycję.
WYŚLIJ
Wymagane pola nie zostały wypełnione.
Wiadomość została wysłana!
Zamknij
Polityka prywatności
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje te wykorzystywane są tylko do celów statystycznych w celu usprawnienia działania serwisu.
Zaakceptuj Zaakceptuj