Dotacje w ramach FENG ukierunkowane na wspieranie inwestycji ukierunkowanych na gospodarkę o obiegu zamkniętym planowane jest na 2024 rok. Dotacje te składały się będą z komponentu analitycznego (doradztwo) oraz z komponentu inwestycyjnego.

Koncepcja GOZ (gospodarka obiegu zamkniętego, inaczej gospodarka cyrkularna) wdrażana w przedsiębiorstwach produkcyjnych to obecnie jedno z największych wyzwań gospodarczych na świecie. Dotacje z Unii Europejskiej są silnie ukierunkowane na dalszy rozwój strategicznych działań jakie zostały zdiagnozowane we wszystkich sektorach gospodarki, takim działaniem jest również rozwój modelu biznesowego oparty na koncepcji GOZ. Aktualnie polscy przedsiębiorcy mogą liczyć np. na wsparcie z instytucji PARP, która na bieżąco ogłasza nowe konkursy m.in. dla sektora MŚP. Każde przedsiębiorstwo produkcyjne przed przystąpieniem do konkursu na otrzymanie dotacji GOZ powinno wykonać wstępne rozpoznanie własnej sytuacji w ujęciu produkcyjnym, administracyjnym oraz biznesowym. Tak szeroko przeprowadzona analiza powinna pozwolić podjąć przedsiębiorcy decyzję o tym czy działalność jest aktualnie gotowa na zmiany i ma potencjał dla zastosowania działań/ rozwiązań zarówno o charakterze innowacyjnym jak i ekologicznym.

Napisz wiadomość

Napisz wiadomość - otrzymasz rzetelną informację zwrotną dotyczącą szans dotacyjnych na planowaną inwestycję.
WYŚLIJ
Wymagane pola nie zostały wypełnione.
Wiadomość została wysłana!
Zamknij
Polityka prywatności
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje te wykorzystywane są tylko do celów statystycznych w celu usprawnienia działania serwisu.
Zaakceptuj Zaakceptuj